KUPIĘ elementy oporządzenia

Dział przeznaczony do zamieszczania ogłoszeń oraz linków do własnych aukcji.
Wiadomość
Autor
Szuder

KUPIĘ elementy oporządzenia

#1 Postautor: Szuder » 27 lis 2017, o 19:43

Czołgiem!
Poluję na kilka elementów oporządzenia - może któryś z Kolegów ma na zbyciu, albo jest w stanie coś polecić.
- saperka z pokrowcem (raczej M43), warto interesować się tym: http://www.paragraf22.com.pl/paragraf22 ... -wwii.html ?
- pokrowiec na manierkę - najchętniej oryginał! Manierkę M42 posiadam.
- szelki M36 - najchętniej oryginał. Ew. jakąś b.dobrą replikę.
- Musette bag - najchętniej oryginał.

Rozglądam się też za hełmem, widziałem oryginały po 900zł, jest znana jakaś alternatywa, czy faktycznie na taką kwotę trzeba się szykować?

I zarazem pytanie - jak bardzo poprawną/niepoprawną jest sylwetka uzbrojona w Thompsona z jedną ładownicą na szelce i kaburą do Colta naramienną? Znane są zdjęcia takiej konfiguracji?

Generalnie celuję w sylwetkę sapera z Thompsonem właśnie, początkowo na sam D-Day, później pomyślę o rozwinięciu się na dalszy okres. Stronę Waszą z rozpiską oporządzenia rzecz jasna znam, niemal na wylot ;) ale nie tłumaczy to w/w kwestii.
Posiadam na ten moment:
https://zapodaj.net/01861a4223498.jpg.html

Jeśli pytania nie w tym dziale, to proszę o przeniesienie!
Kłaniam się!

Awatar użytkownika
Baniak
Sergeant | Pathfinder
Sergeant | Pathfinder
Kontaktowanie:

Re: KUPIĘ elementy oporządzenia

#2 Postautor: Baniak » 27 lis 2017, o 22:07

Odnowiony hełm spadochronowy M2 z odnowionym linerem spadochronowym to koszt (u nas w kraju rzędu) 700-1200zł.

Pokrowiec na maskę pgaz jest do wymiany ze względu na ten paskudny szew z przodu, w oryginale nie występuje.
Łopatka z paragraf22 jest dobra z tym, że cena nieco wygórowana - można taki zestaw trafić taniej. Druga rzecz
powinien być pokrowiec pierwszego wzoru (stały hak) więc i oto należałoby się ich dopytać.

Jedna ładownica na szelce i kabura naramienna powinna skutkować mandatem karnym i kopem w zad :D

Jeśli chodzi o naszą grupę to podstawową repliką jaką należy posiadać jest karabin M1 i związane
z nim oporządzenie (w zależności od kampanii), dopiero później pistolet maszynowy. Działamy na
poziomie i w strukturze piechoty drużyny spadochronowej i tutaj saperzy nie występują. Wchodzą
oni w skład tzw. DEMO Teams tworzących DEMO Platoons. Zupełnie inna bajka i przeznaczenie.
GRH "FIVE-O-DEUCE", 502nd PIR 101st Airborne
http://502-101airborne.pl

"Im głupszy dowódca, tym trudniejsze zadania mu powierzają."

Obrazek

Szuder

#3 Postautor: Szuder » 27 lis 2017, o 23:30

Dziś pytanie, dziś odpowiedź!

No nic, na hełm zatem zaczynam polowanie.

Gdzież mogę polować na tańszy zestaw saperki z pokrowcem? Allegro? Same saperki widzę tam po 70zł, ale pokrowców ni widu, ni słychu... tak samo jak pokrowców na manierki, ostatnio mi uciekł jeden, niedopilnowałem. A do Paragrafu już wcześniej wysłałem pytanie o zdjęcia pokrowca, czekam ;)

Cóż, spodziewałem się takiego rozwiązania szelki i kabury :D Dorzucę jeszcze pytanie o jakość repliki kabury, którą mam możliwość nabyć, ale to jak tylko trafią do mnie zdjęcia.

Drużyna piechoty spadochronowej nie miała na stanie sapera? Hm, pora doczytać.
A jak w takim razie ma się kwestia wyposażenia takiej drużyny w np. pancerzownicę? Czy działało to szczebel (szczeble?) wyżej?

Kłaniam się ;)
S.

Awatar użytkownika
Baniak
Sergeant | Pathfinder
Sergeant | Pathfinder
Kontaktowanie:

#4 Postautor: Baniak » 28 lis 2017, o 11:44

Pancerzownica (w tym przypadku bazooka) była przydzielana jedna na pluton (nie było stałej obsady/drużyny, która ją miała w posiadaniu).

W drużynie mogli znajdować się żołnierze po przeszkoleniu saperskim/inżynieryjnym ale takiej funkcji zwyczajnie w niej nie ma.
Zadania saperskie realizowały przede wszystkim bataliony inżynieryjne (w 101st był to 326th AEB).

Obrazek

Szuder

#5 Postautor: Szuder » 28 lis 2017, o 11:57

Czyli innymi słowy zwykły żołnierz mógł dostać dodatkowo do noszenia (a jeśli była potrzeba - użycia) bazookę, ale poza tym nadal musiał mieć swoją przydziałową broń?

Ok, wszystko jasne, dzięki! Resztę doczytam, mam już punkt zaczepienia.

Odpisali z Paragrafu, niestety jest to pokrowiec późny, z możliwością zmiany wysokości haka. No nic, polujemy dalej.

P.S.
Szelki oryginalne nabyłem. Nadal poluję na pokrowiec na manierkę i Musette, ale 300 zł za niezbyt idealny stan to średni interes ;)

Awatar użytkownika
Baniak
Sergeant | Pathfinder
Sergeant | Pathfinder
Kontaktowanie:

#6 Postautor: Baniak » 28 lis 2017, o 15:38

Noszenie bazooki nie zwalniało z noszenia swojej przydziałowej broni. Zwykle delikwent noszący bazookę dostawał
karabinek M1A1, który był w tej sytuacji znacznie poręczniejszy i lżejszy aniżeli karabin M1. Przynajmniej tyle piszą
w TO&E i tak stanowi teoria. W praktyce jak wiadomo mogło zdarzyć się wszystko.

Obrazek

Wróć do „Kupię/Sprzedam/Wymienię”