Strona 1 z 1

503rd PIR - Rigger pouch

: 27 kwie 2011, o 00:30
autor: Kangur AIF
Jeszcze na momencik by nie robić wam tu off topic-ków

gagus tak wiem że były ;)
mi bardziej chodziło o patent połączenia 2 riggerów jeden nad drugim (kolo ma 2 takie zestawy po prawej i po lewej).

A co do samych ładownic do Shotguna, tu bym się kłócił ponieważ wszystkie typy trench shotgun ammo pouch (było ich chyba 4) miały zupełnie inne kształty.
Tu ewidentnie widać że ładownica jest wyprofilowana (trench shotgun ammo pouch miały dużo krągłości) z przegródkami pod magi do M1 Car/łódki Garanda, czyli nic innego jak te:

Obrazek

Człowiek się starzeje i pamięć jest zawodna ale o ile dobrze kojarzę był chyba jakiś rigger wyglądający właśnie tak (ten szeroki) i opisywany jako patent jednego z 500-setnych pułków: „made in 50…” – nie czasami 503?

Re: Rigger Pouch

: 27 kwie 2011, o 07:00
autor: Baniak
Na poniższej fotce lepiej widać te riggerskie ładownice z tym,
że są to ładownice na magi do thompsona:

Obrazek

Ponadto, ich inny rodzaj (zapinany na dwa LTD) widoczny jest poniżej,
te z kolei są na magi do carbine'a/ładowniki do M1:

Obrazek

I repro powyższych ładownic wykonane przez HTC:

Obrazek

Re: Rigger Pouch

: 27 kwie 2011, o 08:55
autor: gagus
ospreyowska publikacja o amerykańskich jednostkach powietrznodesantowych wspomina o takich ładownicach, szytych przez riggerów 503 PIR. podobno wchodziło do nich 5 ładowników, ułożonych jeden za drugim (co potwierdzałyby fotki wklejone przez Baniaka).
problem w tym, że samo opracowanie ma sporo niedociągnięć... to ta książeczka, w której m1917 trench knife, czyli popularny knuckle duster wiszący u pasa jednego ze spadochroniarzy 82nd na Sycylii, opisany jest jako "prywatny zakup". z kolei przy opisie tych ładownic, przy okazji sylwetki żołnierza 503 PIR w Nadzab, wspomniany jest "pas na pociski wzór 1928", który miałby mieścić tylko 8 ładowników :?: :!:

Re: Rigger Pouch

: 27 kwie 2011, o 09:49
autor: gagus
Kangur AIF pisze:Apropos Rigger Pouch, widzieliście takie coś - połączenie małego z dużym:
btw. patent z podwieszeniem first aid pouch przypomina sposób łączenia z pokrowcem jungle first aid. zresztą te pouche podobne są do riggerów 503 PIR. też wyglądają jakby miały wszyte przegródki. z tą różnicą, że zamiast LTD zapinane są na napy. może stąd wziął się pomysł na te ładownice?