Namiot

Dział poświęcony wyposażeniu i ekwipunkowi wojsk powietrznodesantowych (i nie tylko) US ARMY w trakcie II wojny światowej
Awatar użytkownika
PIOPIO
Honorable Discharge | Staff Sergeant
Honorable Discharge | Staff Sergeant
Posty: 834
Rejestracja: 7 mar 2011, o 22:19
Kontaktowanie:

Re: Namiot

Post autor: PIOPIO »

Myślę że na ebayu upolujesz za znacznie niższą kwotę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid
Private | Pathfinder
Private | Pathfinder
Posty: 93
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 10:52
Kontaktowanie:

Re: Namiot

Post autor: Dawid »

Ok ;) Dzięki. A czy jest tu może ktoś dla kogo zrobienie zamówienia na ebayu nie jest problemem ? Bo szczerze mówiąc gubię się w takich rzeczach.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 165
Rejestracja: 18 paź 2018, o 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Namiot

Post autor: Grzegorz »

Krzysiek pisze:
22 lut 2012, o 20:50
Dawidzie,
Tu jest właśnie problem, bo kiedyś też potrzebowałem do swoich płacht (kilku mi brakowało)
i niestety, ale nigdzie nie znalazłem żeby ktoś je wyrabiał nawet jako części naprawcze.
To są dokładnie takie same guziki jak znajdziesz w musette bagu, w wewnętrznej kieszeni
jak i bocznej.
Tak tylko na marginesie...

Coś powiem o tych guzikach, ale absolutnie nie jako znawca namiotów, bo nim nie jestem. Ale jeśli te namioty miały guziki od Musette Bagów to być może nie można wykluczyć, że produkcję namiotów dotykały takie same kryzysy materiałowe, jak producentów właśnie Musette Bagów i plecaków M1944 (M1944 Combat Pack). Otóż bywały serie tych wyrobów z guzikami plastikowymi zamiast tych sztancowanych metalowych. Np. firma Hinson Manufacturing Co. produkująca między innymi wspomniane Combat Packi na jakimś etapie produkcji w roku budżetowym 1944 chyba nie dostała od jakiegoś podwykonawcy guzików metalowych i poszła seria tych Packów z guzikami plastikowymi od spodni wełnianych, czyli z guzikami średnicy ½ cala. Ja się na omawianych tutaj namiotach nie znam, ale kto wie, kto wie, może i jakieś serie tych namiotów też miewały czasami guziki od spodni wełnianych.
„Patriotyzm jest cnotą ziejących nienawiścią” - Oscar Wilde
Odpowiedz