Czołem

Czyli o sobie słów kilka...
Bober
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2019, o 22:14

Czołem

Post autor: Bober »

Witam,
Jestem Mateusz, pochodzę z Gorzowa w Lubuskim. Na Waszą stronę trafiłem przeglądając odległe krańce internetu, gdzieś pomiędzy...a nie będę mówić lepiej ;) Mam 30 lat zaraz, od dziecka pasjonuje się historią i ostatnio wróciłem z umiłowaniem do okresu IIWŚ.
Od zawsze lądowanie w Normandii i front zachodni były moim ulubionym działem wojny, napisałem kilka wypracowań w szkole na ten temat.
Przeglądając wspomniany internet trafiłem na Waszą stronę i pomyślałem o reko. Osobiście mam swoją grupę, gdzie bawimy się w treningi taktyczne z wykorzystaniem repliki ASG. Przez pewien czas byłem też w innej grupie reko AT. Nie wiem jak te moje doświadczenie i wiedza przełożyłyby sie na realia Waszej grupy i IIWŚ ale myślę że byłoby to do wykorzystania.
101st wiadomo, człowiek poznał czytając jakieś opracowania, potem BoB, CoD za dzieciaka, potem książka Ambrose'a. Nigdy szczegółowo nie wnikałem w ten czy inny temat bo za dużo rzeczy z historii mnie interesuje, jednakże zawsze "wolałem" spadochroniarzy niż piechotę zwykłą.
Chętnie dołączyłbym do Waszej grupy. Jednakże żeby nie marnować Waszego czasu, chciałbym zadać też kilka pytań. Czy jest ktoś od Was z mojego rejonu? Wiadomo, łatwiej o zapoznanie, kontakt, wspólne wyjazdy etc. Czy polujecie tylko na koszer szpej "z metkami", czy można dokonywać zakupów kopii/replik szpeju i mundurów w takich sklepikach jak "nestof" czy "paragraf22" itp. Widziałem że macie np. negatywne podejście do mundurów Sturma. Jest to dla mnie zrozumiałe bo sam biegam w mundurze DWS a nie chińskich kopiach, ale wiadomo jak jest z dostępnością i cenami. Trzeba czasem niestety wybrać mniejsze zło. Na czym polegają dokładniej imprezy w których uczestniczycie, oprócz (w skrócie mówiąc) promocji, wystaw i szerzenia wiedzy, widziałem że organizujecie manewry. Mają one forme spotkań, imprez polegających na symulacji bitwy, walki czy bardziej inscenizacji tylko? Kwestia replik broni - ASG czy coś innego?

Dużo pytań, wiem, ale chodzi o to bym wiedział jakie są wymogi, a środowisko reko II WŚ i imprez z tym związanych jest mi obce zupełnie. Wiem na czym polega reko ogólnie i chce poznać podejście Grupy do chociażby właśnie szpeju, co przełoży sie na wiedzę co do czasu potrzebnego do kompletowania go, by pasować do reszty :)

Pozdrawiam :)
Mateusz
Awatar użytkownika
Maciek
Corporal | Pathfinder
Corporal | Pathfinder
Posty: 459
Rejestracja: 16 maja 2014, o 16:25
Lokalizacja: Prawilny Mokotów
Kontaktowanie:

Re: Czołem

Post autor: Maciek »

Witamy na pokładzie :D

Nasza grupa zrzesza ludzi z wielu
zakątków Polski, ale z województwa Lubuskiego jeszcze nikt do nas nie zawitał :)

Co do szpeju i replik broni. W przypadku reko amerykańskiego mamy o tyle łatwo i przyjemnie, że w dużej mierze oryginalny ekwipunek oraz umundurowanie są dostępne niemalże od ręki i to w całkiem logicznych cenach zarówno na stronach takich jak Ebay jak i nasze rodzime Allegro czy nawet Olx. Stąd też raczej odradzamy zakupy w Nestofie i tym podobnych sklepach, oferujących głównie słabe repliki Sturma czy też te pochodzące z dalekiego wschodu. Oczywiście w wymienionych sklepach można znaleźć pojedyncze przypadki dobrych replik, ale gdy już jesteśmy zmuszeni do zakupu reprodukcji to raczej zalecamy zakupy w sklepach zagranicznych takich jak At The Front czy WWII Impressions. Co do broni to tutaj już bywa różnie. W naszej grupie używamy zarówno replik firmy Denix, jak i dobrej jakości replik ASG.

Jeśli chodzi o manewry to mają one różne formy. Co miesiąc staramy się organizować wewnętrzne manewry grupy, na których ćwiczymy musztrę oraz taktykę.Często też urządzamy sobie na takich wyjazdach grę nocną z przeciwnikiem w postaci grupy niemieckiej. Oczywiście bierzemy również udział w dużych eventach organizowanych przez inne grupy, które często mają formę małych inscenizacji bez widowni.

W razie innych pytań pisz śmiało do mnie, chętnie pomogę jako grupowy „spec od rekrutacji” :mrgreen:
GRH FIVE-O-DEUCE (502nd PIR 101st Airborne)
https://502-101airborne.pl


"To mały człowiek dla ludzkości, bo faktycznie jest niewysoki"

Miszoł + Maciek + Wojtyś = ❤ Najlepsi Przyjaciele Forever ❤

Obrazek
Odpowiedz