Kurtka A2

Dział poświęcony umundurowaniu wojsk powietrznodesantowych (i nie tylko) US ARMY w trakcie II wojny światowej
Adam
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwie 2011, o 21:35

Kurtka A2

Post autor: Adam »

Czy ktoś z Was ma kurtkę A2 produkcji Sturma? Jak z jakością? Bardzo mi się podoba ten krój, myślałem o takiej na jesienną pluchę ;)
Awatar użytkownika
arthur_szu
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2011, o 16:35

Re: Kurtka A2

Post autor: arthur_szu »

Posiadam takową od ok. 3 miesięcy :) Producent na metce zaznacza, że jest to oryginalna skóra i pomimo, że specjalistą nie jestem myślę, że nie kłamie :) Jeśli chodzi o trwałość - ciężko mi ocenić to po tak krótkim okresie używania aczkolwiek podczas sztormowego wieczoru na Helu sprawdziła się znakomicie ;)
Awatar użytkownika
Wojtys
Private First Class | Pathfinder
Private First Class | Pathfinder
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2015, o 18:02
Lokalizacja: Eretz Israel
Kontaktowanie:

Re: Kurtka A2

Post autor: Wojtys »

broszerk pisze:
24 sty 2022, o 11:44
Wątek nieco stary, ale myślę że nadal na czasie. Mój tata miał taką przez 8 lat i przez 8 lat sprawdzała mu się znakomicie ;) trzeba tylko zwrócić uwagę przy zakupie, żeby rzeczywiście była wykonana z prawdziwej skóry
Jeśli replika A2 jest wykonana ze skóry to absolutnie nie oznacza jeszcze, że jest "koszerna", ani nawet "dobrej jakości". Vide: Sturm.
GRH FIVE-O-DEUCE (502nd PIR 101st Airborne)
https://502-101airborne.pl


Miszoł + Maciek + Wojtyś = ❤ Najlepsi Przyjaciele Forever ❤


Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek
Corporal | Pathfinder
Corporal | Pathfinder
Posty: 459
Rejestracja: 16 maja 2014, o 16:25
Lokalizacja: Prawilny Mokotów
Kontaktowanie:

Re: Kurtka A2

Post autor: Maciek »

broszerk pisze:
24 sty 2022, o 11:44
Wątek nieco stary, ale myślę że nadal na czasie. Mój tata miał taką przez 8 lat i przez 8 lat sprawdzała mu się znakomicie ;) trzeba tylko zwrócić uwagę przy zakupie, żeby rzeczywiście była wykonana z prawdziwej skóry

Głównym mankamentem sturmowych A-2 nie jest sama wytrzymałość czy nikłej jakości skóra, a to, że nie bardzo przypomina oryginały :) Jest to równie niska półka co produkty Noble House, czy tym podobne kurtki à la A-2.
GRH FIVE-O-DEUCE (502nd PIR 101st Airborne)
https://502-101airborne.pl


"To mały człowiek dla ludzkości, bo faktycznie jest niewysoki"

Miszoł + Maciek + Wojtyś = ❤ Najlepsi Przyjaciele Forever ❤

Obrazek
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 165
Rejestracja: 18 paź 2018, o 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurtka A2

Post autor: Grzegorz »

Ponieważ jest na tym forum brać rekonstruktorska to melduję, że jest w Polsce guru od kurtek A-2, który je uwielbia i którego można spotkać na imprezach rekonstruktorskich i o wszystko go wypytać. Jest to mój przyjaciel, prezes Stowarzyszenia „Odwach”, Michał Różyński. Michał nawiasem mówiąc planuje artykuł o tych kurtkach (sam jest właścicielem dwóch), ale z czasem u niego trochę krucho, jak u wszystkich, więc artykuł na razie się odkłada. „Odwach”, czyli wiadomo - rekonstruktorzy 1. DPanc, września '39, trochę 1. SBSpad, ale nie tylko. Michał jest nie tylko zawodowym historykiem, ale do tego wybitnym znawcą skór i wszystkich innych materiałów drugowojennych, ponieważ jest kostiumografem filmowym pracującym z najlepszymi kostiumografami świata od II wojny i ogólnie od międzywojnia i lat 40. Większość drugowojennych filmów amerykańskich i brytyjskich, jakie widzimy w ostatnich kilkunastu latach, zawiera różne mundury i inne kostiumy przygotowywane przez Michała i jego speców.

Więc w razie spotkania Michała gdzieś na imprezie rekonstruktorskiej zawsze można go pytać o A-dwójki. Zawsze świetnie doradzi, która firma robi najlepsze repliki i która ma do tego najlepsze skóry, a nie jest to takie proste i jednoznaczne.
„Patriotyzm jest cnotą ziejących nienawiścią” - Oscar Wilde
Odpowiedz