Rigger-made medical drop kit

Dział poświęcony wyposażeniu i ekwipunkowi wojsk powietrznodesantowych (i nie tylko) US ARMY w trakcie II wojny światowej
Awatar użytkownika
arthur_szu
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2011, o 16:35

Rigger-made medical drop kit

Post autor: arthur_szu »

Jakiś czas temu zacząłem przymierzać się do rekonstrukcji postaci combat-medic'a 505 pułku i postanowiłem swoje przybory nosić w torbie nazywanej Medical Drop Kit późnego typu. Ponieważ US Army a przede wszystkim wojska powietrzno-desantowe nie posiadały wystarczająco specjalistycznego wyposażenia dla jednostek medycznych używano zamiennie wszelkich toreb dostępnych w ogólnowojskowych magazynach (torby od masek pgaz, musette bag'ów, toreb medycznych piechoty, które mimo wszystko nie były zbyt obszerne). Doświadczenia skłoniły spadochroniarzy do wypełnienia tej niszy - w latach 1942-43 wprowadzono pierwszy typ Medical Drop Kit (używane m.in. w trakcie Operacji Husky i desantu na Sycylię w 1943r.). Zapewne po doświadczeniach wprowadzono nowe, zmodyfikowane torby do zrzutów. Taki też Medical Drop Kit będę starałem się wykonać :)

307th Airborne Medical Company, czerwiec 1944 > spadochroniarz w centrum zdjęcia ma Drop Kit przyczepiony nad musette-bagiem
Obrazek

505th PIR, czerwiec 1944
Obrazek

Mój medical drop kit :)

Obrazek Obrazek

Teraz zabieram się za kompletowanie wypełnienia torebki ;)
Awatar użytkownika
Lanc
Honorable Discharge | Private First Class
Honorable Discharge | Private First Class
Posty: 536
Rejestracja: 3 kwie 2011, o 20:47
Kontaktowanie:

Re: Rigger-made medical drop kit

Post autor: Lanc »

Wygląda pięknie. Masz jakieś zdjęcia na których się inspirowałeś tworząc detale wykończenia? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
arthur_szu
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2011, o 16:35

Re: Rigger-made medical drop kit

Post autor: arthur_szu »

Lanc pisze:Masz jakieś zdjęcia na których się inspirowałeś tworząc detale wykończenia? ;)
Oczywiście :) Wszystkie wymiary oraz dobre rady "co, gdzie, jak" dostałem od Kolegi z Zachodu plus to co znalazłem w internecie na ten temat także nie jest to przypadkowy efekt ;)
Awatar użytkownika
Lanc
Honorable Discharge | Private First Class
Honorable Discharge | Private First Class
Posty: 536
Rejestracja: 3 kwie 2011, o 20:47
Kontaktowanie:

Re: Rigger-made medical drop kit

Post autor: Lanc »

:D No i to chciałem przeczytać! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek
Sergeant | Pathfinder
Sergeant | Pathfinder
Posty: 3660
Rejestracja: 28 sty 2011, o 19:37
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Re: Rigger-made medical drop kit

Post autor: Krzysiek »

Świetny pomysł na stworzenie repliki... i oczywiście równie świetne i szczegółowe wykonanie ;)
GRH FIVE-O-DEUCE (502nd PIR 101st Airborne)
https://502-101airborne.pl


"Im głupszy dowódca, tym trudniejsze zadania mu powierzają."

Obrazek
Awatar użytkownika
arthur_szu
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2011, o 16:35

Re: Rigger-made medical drop kit

Post autor: arthur_szu »

Lanc pisze::D No i to chciałem przeczytać! :D
A ja nikogo swoim projektem nie chciałem zawieść w oczekiwaniach ;) Paski z haczykami, taśma i hak od T5 oryginalne, brezent współczesny ale w kolorze praktycznie identycznym z OD3 (porównane z torbą pgaz M6), troki i zamek współczesne. Może powstaną jeszcze 2 sztuki na sprzedaż, o ile czas pozwoli. Teraz zabieram się za kolejny projekt do wykonania będący częścią torby ;)
Baniak pisze:Świetny pomysł na stworzenie repliki... i oczywiście równie świetne i szczegółowe wykonanie ;)
Dzięki ;)
Awatar użytkownika
Lanc
Honorable Discharge | Private First Class
Honorable Discharge | Private First Class
Posty: 536
Rejestracja: 3 kwie 2011, o 20:47
Kontaktowanie:

Re: Rigger-made medical drop kit

Post autor: Lanc »

I o to chodzi. Pisałeś chyba o tym na facebooku, że będziesz to szył, więc czekałem na efekt no i się opłacało :D
Obrazek
Awatar użytkownika
arthur_szu
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2011, o 16:35

Re: Rigger-made medical drop kit

Post autor: arthur_szu »

Lanc pisze:I o to chodzi. Pisałeś chyba o tym na facebooku, że będziesz to szył
Tak, udało mi się wtedy dostać w sensownej cenie 3 haki od T5-ki prosto z Francji, aczkolwiek ich przeznaczenie do końca było tajemnicą ;)
Swoją drogą pochwalę się też kilkoma innymi rzeczami własnej produkcji - oczywiście wszystko zgodne z historią jeśli chodzi o zastosowanie, materiały, wymiary etc. ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Lanc
Honorable Discharge | Private First Class
Honorable Discharge | Private First Class
Posty: 536
Rejestracja: 3 kwie 2011, o 20:47
Kontaktowanie:

Re: Rigger-made medical drop kit

Post autor: Lanc »

:D Najs!
Obrazek
Awatar użytkownika
arthur_szu
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2011, o 16:35

Re: Rigger-made medical drop kit

Post autor: arthur_szu »

Dzięki pomocy Mojej Osobistej Specjalistki Od Grafiki Komputerowej udało się skorygować co nieco pdfy dostępne w necie i wyprodukować 5-paki sulfy i blistry pod agrafki:

Obrazek Obrazek

Kolejne graty w kolejce do produkcji ... :)

P.S. Agrafki poprawne 2-calowe ;)
Odpowiedz